Zoeken
Zoeken

Automatiseren en memoriseren bij rekenen

Webinar

Deze pagina delen:

Automatiseren en memoriseren blijft een hardnekkig knelpunt in de rekenontwikkeling van kinderen. Voor veel leerlingen heeft dit een wankel rekenfundament tot gevolg, waardoor zij vanaf groep 5 steeds meer moeite krijgen met rekenen. Een overbelast werkgeheugen en afnemende motivatie spelen hierbij een grote rol.

Vaak vinden leerkrachten het lastig om goede ondersteuning te bieden aan leerlingen die moeite hebben met het automatiseren van basisbewerkingen en memoriseren van rekenfeiten. Tijdens deze webinar leer je hoe je deze leerlingen weer op de rit krijgt (naar het 1S-niveau) en de motivatie verhoogt.

 

Na het volgen van deze webinar:

  • heb je inzicht in de doorgaande lijn automatiseren en memoriseren;
  • kun je deze basisvaardigheden van de leerlingen in beeld brengen;
  • heb je praktische handvatten om alle leerlingen op een motiverende manier te laten oefenen met automatiseren en memoriseren;
  • kun je effectieve opbouw maken in oefeningen en rekenspellen, passend bij bouwstenen van ‘het Rekenmuurtje’ (Bareka, 2021) die geautomatiseerd en gememoriseerd moeten worden;
  • kun je ouders/verzorgers betrekken bij het automatiseren en memoriseren door hen handreikingen te bieden om hier op een speelse manier met hun kind mee aan de slag te gaan.

 

Dit webinar is bedoeld voor: leerkrachten van groep 3-8 en leerkrachtondersteuners, die meer kennis willen opdoen over de doorgaande lijn automatiseren en memoriseren. Leerkrachten die praktische handvatten kunnen gebruiken om deze basisvaardigheden van de leerlingen in beeld te brengen en er doelgericht op aan te sluiten.

 

 

Inschrijven

18 november 2025
19:00 - 21:00Online (Teams)
Inschrijven
Meer info & prijs
19 maart 2026
15:00 - 17:00Online (Teams)
Inschrijven
Meer info & prijs

Naam dynamisch

Functie dynamisch