Home » Opbrengstgericht werken met peuters
Peuters spelen en ontwikkelen zich thuis en bij de opvang. Om deze (spel) ontwikkeling goed te kunnen volgen is het belangrijk om dit bij de opvang systematisch en doelgericht te doen. Er zijn leerlijnen voor de ontwikkeling van jonge kinderen en deze kun je goed gebruiken om de ontwikkeling te volgen en je aanbod daarop af te stemmen. Stel je voor dat er morgen een invalkracht komt te werken op je groep, dan is het voor de kinderen fijn dat de invalkracht ook zicht heeft op wat de kinderen nodig hebben. En voor de invalkracht is het fijn om een planning te hebben van de activiteiten die er die dag gedaan kunnen worden. Als input voor het oudergesprek kun je de observaties goed gebruiken om aan te geven hoe hun kind heeft gespeeld de afgelopen tijd met bv. sensomotorisch materiaal. Ouders zouden deze activiteit thuis ook kunnen gaan doen met hun kind.
Om dit in de praktijk te doen kun je vast wel wat tools gebruiken. Tijdens deze bijeenkomst nemen we je mee in de leerlijnen van het jonge kind, het werken met doelen, de zone van de naaste ontwikkeling en het evalueren van je aanbod. We behandelen de 4 D’s: data, duiden, doelen en doen binnen de OGW cyclus.
Duur: 2,5 uur
Na afloop van deze bijeenkomst:
Deze bijeenkomst is bedoeld voor: pedagogisch professionals, pedagogisch coaches, leerkrachten van groep 1 en 2 en IB’ers.
Adviseurs
Cedin is dé organisatie voor iedereen die de kwaliteit van zijn onderwijs duurzaam wil versterken. Dagelijks trainen, coachen en adviseren wij onderwijsprofessionals in heel Nederland. Dat doen we altijd praktijkgericht, zodat je er morgen mee verder kunt.
Ontwerp en realisatie: NIO Communicatie & Internet
Congres van Goed naar Goud | 26 maart in Houten | Keynotes: Doug Lemov & Pedro de Bruyckere
Bekijk hier het programma en schrijf je in!“Close Reading is een aanpak om het leesplezier weer terug te krijgen!”
Lees hier het artikel