Home » Hoe houd je leerlingen met rekenproblemen of dyscalculie gemotiveerd?
In deze aflevering spreken we met Jessica van der Straaten (onderwijsadviseur en rekenspecialist) en Mirjam Oosterman (onderwijsadviseur, orthopedagoog generalist en GZ-psycholoog) over rekenproblemen en dyscalculie en het verschil tussen beide. Ze gaan in op de vraag wat de (eerste) signalen zijn en hoe leerlingen rekenproblemen zelf ervaren. Jessica en Mirjam geven tips hoe je je rekendidactiek op maat kunt maken voor deze leerlingen zodat ook zij succeservaringen opdoen en daarmee open (blijven) staan om te leren. De rol van ouders en het inschakelen van externe expertise komt ook aan bod.
Veel luisterplezier!
Voor iedereen die werkzaam is in het (basis)onderwijs of vanuit een andere rol met kinderen werkt maken wij nu ook podcasts. Elke maand bespreken we een onderwijs en zorg gerelateerd onderwerp. Dat doen we in gesprek met onze experts op hun eigen vakgebied. In korte tijd praten we je bij over het onderwerp. Wat is het ook alweer precies, hoe kan je jouw leerlingen hierbij ondersteunen en waar kan je terecht voor extra hulp?
Cedin is dé organisatie voor iedereen die de kwaliteit van zijn onderwijs duurzaam wil versterken. Dagelijks trainen, coachen en adviseren wij onderwijsprofessionals in heel Nederland. Dat doen we altijd praktijkgericht, zodat je er morgen mee verder kunt.
Ontwerp en realisatie: NIO Communicatie & Internet
Congres van Goed naar Goud | 26 maart in Houten | Keynotes: Doug Lemov & Pedro de Bruyckere
Bekijk hier het programma en schrijf je in!“Close Reading is een aanpak om het leesplezier weer terug te krijgen!”
Lees hier het artikel